Gładź gipsowa, czy gips szpachlowy ?

Gładź gipsowa, czy gips szpachlowy ?

Dzisiejsze standardy wykończenia wnętrz to gładkie ściany i sufity. Gładkie ściany to wizytówka każdego mieszkania i domu lub biura. Uzyskanie idealnie gładkich powierzchni wymaga wysiłku oraz staranności i doświadczenia. Od podejmowania decyzji o remoncie lub wykończeniu wnętrza czasami odstrasza wizja bałaganu oraz wysokie nakłady finansowe, które trzeba ponieść, by uzyskać pożądany efekt.

Do wygładzania ścian i sufitów stosujemy gładzie gipsowe.

Oto rodzaje gładzi :

Gładzie gipsowe - produkowane są z gipsu naturalnego lub syntetycznego.

Gładzie wapienne - produkowane z wapna.

Gładzie cementowe – spoiwem tych gładzi jest cement, występują jako suche mieszanki do rozrabiania z wodą. Idealnie spisują się na zewnątrz budynku.

Gładzie polimerowe – spoiwem w tych gładziach jest żywica, a wypełniaczem mączka dolomitowa.  Występują jako suche mieszanki do rozrobienia z wodą oraz gotowe masy w postaci pasty. Posiadają dużą elastyczność, zalecane są na podłoża trudne, lekko odkształcalne. Nadają się do natryskowego nakładania gładzi gipsowych agregatem, pozwalając znacznie zmniejszyć koszty.

 

Gips szpachlowy stosujemy do szpachlowania i wyrównywania powierzchni ścian i sufitów. Gipsy szpachlowe nadają się do wygładzania, jak i uzupełniania drobnych ubytków na ścianach i sufitach. Doskonale sprawdzają się w starszych budynkach, gdzie ściany i sufity wymagają większych napraw. Możliwość nałożenia jednorazowo grubszej warstwy gipsu pozwala zniwelować nawet duże nierówności.